2022. szeptember 30., péntek

Lövey Varga Éva Seuso_Mindent Bele & Régész a pácban & Botránykönyv részekben Védegyletek, szakszervezetek, jogászok és védelemhiány- Seusón kívül mindenki más a pácban...



Lövey Varga Éva

Seuso_Mindent Bele & Régész a pácban & Botránykönyv részekben




Védegyletek, szakszervezetek, jogászok és védelemhiány- Seusón kívül mindenki más a pácban...




Csak véletlenül ment át egy kérésem az egyik, magát nyomozati szerv szakszervezetének kikiáltott közösségi oldalnak, ahol szintén név nélkül dolgozik valaki, töménytelen jogszabályt sértve. Pár mondat után kiderült, hogy az illető nem fogja fel amit olvas, s nem képes összefüggésszerűen értelmezni, s nem a segítségnyújtás, hanem a hátrányokozás, a károkozás, a tromfolás, a hazudozás a cél, s értelmi fogyatékos módon tromfol az illető, szokás szerint a leírtakat, elmondottakat másra hamisítva, mint mikor ügyész, bíró, rendőr, jogász felvesz egy tanúvallomást, s nagyanyádból hirtelen nagybátyád, a jogászdiplomából érettségi, a pl. 16 végzettségedből (nem írtad, hogy szakközép, szakmunkás, OKJ, diploma, bizonyítvány, oklevél, stb. vagy más) 9 diploma lesz belőle. Aztán, közben lehet titkosítás miatt 28 diplomád is, de ő a jogász, aki mindent tud, és hatalma van, ...s közben orvosszakértőid meg igazságügyi szakértőid is lehet, vagy tanszékvezető doktorid, titkosítva....

Annak idején az Államigazgatási Képzésen főiskolán sok mindent képeztek...meg sok mindenkit. Ki emlékszik, ki nem. A középiskolás rendőrlányra, aki a részeg minisztériumi felettest leellenőrizte szondával, az úton, aki megfenyegette utána őt, meg szexuálisan zaklatta... Vagy a móri esetek, a szegedi gyilkosságok, esetleg az olajszőkítések, vagy más ügyekkel párhuzamosan, idején, vagy mikor a vámkezelő meg vámügyintéző vizsgáit felcserélgették.

Nagylelkűen a szájaló válaszadó, mikor szólt az ember, azt írta válaszként, hogy indul a neurológiára... Azért elmondanám, a neurológián csak balesete után, meg stroke után, stb. kezeli. Az ő problémája a pszichológia, pszichiátria, meg az egyházi konfesszió, etika.

A fogalmi zavaros rendőr vagy jogász még érettségi szinten sem lehet, aki amúgy is megszegte esküjét a válaszadás formájával, főleg több esetben, amikor olyanokat írt, amilyet. Nyugodtan konteózzon, "nagylelkűen" nem fogom törölni a bejegyzéseit, máshol élje ki hajlamait.... Miért, egyébként rendőrként elmeproblémaival, értelmezési zavaraival vagy jogászként törölgetné? Addig fogja itt törölgetni, meg hamisítani, míg az oroszok meg az olaszok, a németek, az EU megunja azt, hogy valami elmebeteg balfék jogász kiemelt helyen megmásítva valóságot, tényeket, rajuk fogja eszement hibáit.

Hát hajlamain nincsenek, nem voltak, de esküt már én is tettem, jó pár helyen, szép magyar zászló vagy nemzetközi felügyelet etikai szerve alatt, s nem csak a Hippokratészi esküből írtam a dolgozataim egyikét... Ha ez esetleg neki, vagy mások értelmi szintjéhez megfelelően eljutna.

OLAF, nem OLAF, sajnos a tájékozatlansága és tudatlansága valódi BNO kódra utal, csak nem a neurológián diagnosztizálják a kollegáim, hanem a pszichiátrián. Aztán, ha a nemzetközi bejegyzéseket sokat fogja törölgetni, nehogy a délvidéki vagy az amerikai kivégzési törvényekkel találja szbe magát, hazaárulás mellett...




A mai nappal, ha nem biztonságban lennének, még a Dr. Nemes Csaba- féle tanítások végzettségi papírja alá is alágyújthatnék, ha tényleg ennyi beteg ember van, s ha szólsz neki, hogy valami nincs rendben, magába szállás, normál értékelés helyett még fenyegetőzik, s nem méri fel a szavak etikai erejét, meg valódi jelentését. Röviden, nem fogja fel saját hibáit, betegségét, s nem csak amit olvas, vagy ami folyik...




Hát, ezért is lehetett talán gond az elmúlt években a Zrínyi Katonai Főiskola, a Nemzetvédelmi Egyetem, vagy akár a SOTE, SZTE, ELTE, PTE, PPKE kari vezetéseivel is.




Ahol beteg a jogásztanár, ott mindenki azzá válik

S aktuálissá válik az, amit egy régi nyomozó régész kollega posztolt tegnap, hogy szeptember másodikán a börtönruhásoknak is becsengetnek az iskolába...




Igaz is, ott ingyen tanulnak, nem?










Szeged, 2021. szeptember 03. 9:20

Lövey Varga Éva Botránykönyv részekben & Régész a pácban / Archeologist in the lurch & Archivált Világ / Archived Word Könyvhét pandémia után, pandemiában: avagy látatlanul is láthatatlanul?



Lövey Varga Éva

Botránykönyv részekben & Régész a pácban / Archeologist in the lurch & Archivált Világ / Archived Word




Könyvhét pandémia után, pandemiában: avagy látatlanul is láthatatlanul?




Nem szerettem volna erről írni, de kell... Annál is inkább, mert mai napig nem tisztázott a pandemia fogalma, valamit a körülbelül két éve kialakult helyzet, s ha ennél is tovább megyünk, akkor kizárólag harcokat, háborúkat és ellenségességet generál nagy számú fogalmi tévedéseivel, hiányosságaival, és félrevezetési céllal terjesztett információival.




Annál is inkább, mert mindenütt fegyverkezésre ösztönzi és ösztönözte az embereket, mind közszférában, államok között, mind pedig magánszférában. Akár átvitt, akár konkrét értelemben.




A helyzet egyik szakmámban sem fényes, ha csupán a médiánál, az informatikánál vagy akár a tanításnál maradunk, akkor sem...




Sokat gondolkoztam az elmúlt napokban, mi lehet az oka annak, hogy az emberek többsége szeret hazudni, nem valóságban élni, a hazugságaival saját és mások családjainak kárt okozni, megnehezíteni az életét, mások életét. Azt hiszem, a kijelentésbe átvitt költői kérdés jobb, ha részben megválaszolatlanul marad, teret engedve az egyéni élet, a szociológiai és értelmi színvonal változatosságainak.




A napokban kezdődtek, záródtak a könyvfesztiválok, szinte mindenütt.

Talán az egyik leghosszabb, legnagyobb teret kapó évtizedek óta a Szegedi Könyvfesztivál, nagyobb számú résztvevőivel, vendégeivel, s programjainak változatosságával.




Természetesen az ember többnyire munka, iskola mellett válogathat a programok közt, bár sokan nyugdíjra, munkanélküli státuszra, avagy inkább álláskeresési helyzetre hivatkoznak, s közben kétségtelenül ugyanannyi, vagy még több lesz a munkájuk, teendőjü, elfoglaltságuk.




A szegedi könyvhét jelenleg a 92-dik rendezvénye a hagyományos eseménysornak, a Gyermekkönyvnapok pedig immár a második évtizedének végét zárja, 20-dik rendezvényével.




A Dugonics téren 2-5. között megrendezésre került programokon kívül az intézményekben 1-23-dika közt kerül megrendezésre egy programsor, mely a kultúra, a hagyományok ápolását, az oktatás fejlesztését is szolgálja.




Bár a szabadtéri programok immár záródtak a tegnapi nappal, a továbbiakban is várnak mindenkit a rendezvényekre.




Talán néhány szóban érdemes reflektálni az elhangzott bemutatókra, rendezvényekre.

Kétségtelen, sokakat fog meg a néprajzi, a zenei rendezvények sora, a beszélgetések, amelyekre néha mégis felkészületlenül érkezik író és akár riporter, beszélgetőpartner is.




Bár kevesekkel beszélek az elmúlt évek hibadömpingjei folytán, s lassan az egykor hatalmas ismeretségi kör igencsak megfogyatkozottnak látszik, azért még az ember odafigyel az egykori tanítványokra, barátokra, szaktársakra, nyugdíjba vonult, más országokba költözött tanárokra.




Olykor az idő, a kommunikáció hiánya más vonásokat rajzol az arcokra, s újra meg kell ismerkedni az egykor tanított gyerekkel, vagy az egykor tanító tanárral, de talán az életben részben ez adja a szépségeket, hogy nem mindig, nem mindenre emlékszünk, nem mindennek a birtokában vagyunk, érző és élő lényekként... Még jobb érzés, ha valóban mindenre emlékezni is tudunk...




Arra biztatnék mindenkit, hogy ha bizonytalan is, menjen bátran oda a másikhoz, kérdezze meg, beszéljen vele. Ha más nem, szerez végre a visszavonultságban is új ismerőst, a régiek mellett, esetleg az érdeklődés, a hiányérzet mégis eljut a hiányolt ember felé.

Hiszen, jóra született az ember, a jóért él...




Kívánok mindenkinek jó tanévkezdést, jó munkát, s a maradék rendezvényidőre megfelelő elfoglaltságot!




Szeged, 2021. szeptember 06. 10:13

Lövey Varga Éva Botránykönyv részekben & Régész a pácban / Archeologist in the lurch A fák, erdők és a régészet



Lövey Varga Éva

Botránykönyv részekben & Régész a pácban / Archeologist in the lurch




A fák, erdők és a régészet







"Nemes Nagy Ágnes:

Fák




Tanulni kell a téli fákat.

Ahogyan talpig zúzmarásak,

mozdíthatatlan függönyök.

Meg kell tanulni azt a sávot,

hol a kristály már füstölög,

és ködbe úszik át a fa,

akár a test emlékezetbe.




És a folyót a fák mögött,

vadkacsa néma szárnyait,

s a vakfehér, kék éjszakát,

amelyben csuklyás tárgyak állnak,

meg kell tanulni itt a fák

kimondhatatlan tetteit."







Teljes versidézettel kezdem. Nem véletlenül...

Nemes-Nagy Ágnes versét egykor tizenkét éves koromban választottam szavalóversenyre, böngészve, falva a felkínált, talált könyvtári állományokat. Talán többet olvastam akkoriban, mint ma a történelem-magyar-média szakon együttvéve olvas egy szakos tanár, hallgató... Okkal...Nem csak a tudásvágy munkált az emberben, vagy a világ megismerése: mint egykor az ősök, a régészet és más dolgok miatt én is külföldre készültem. S indultam is, több irányba.Ma már sokan nem emlékszenek, nem emlékeznek ezekre az időszakokra, s becserélt emlékeiket más arcokhoz, nevekhez igyekszenek kötni.

Valahogy sokszor gondolkodik ezen el az ember, eszébe jutva oly sok későbbi képzés, tanárok, diákok, munkatársak, avagy sok más, világban csellengő, felfedezésekre vágyó, csupán magányt, nyugalmat kutató ember.

Akkor irigynek, lassúnak tűnt a világ, ma lassúnak és gyorsnak, igénytelennek látszik, oly gyakran.

A tanítás, oktatás problémáival egyetemlegesen. Akkor a tanítás életcéllá vált, s lassan lekopott, megfogyott a valódi vágy: a visszaéléseket, a korlatokat nem csak látva, hanem saját bőrön érezve. Az ember tervezgető, kialakult elképzeléseiben egy másik világ élt, létezett, s vett levegőt. S talán évtizedekkel utána, a mában is ebből lélegzik, szomjat oltván, igyekezvén élni és éltetni.

Nem könnyű feladat, mint ahogy annak idején megszerezni, megélni is nehéz volt, nem csupán fenntartani, vagy másokkal fenntartatni.

Látom a szidalmakat, az egymást okolásokat szerkesztések közben, s elszomorít a valóság. Az ember egykor a kisujjából kirázta a tananyagot, mégis szívesen bújt be a kis vacokba, a szoba melegébe, a teraszra, az udvar füves illatába, napozás, pihenés közben, hogy mohó tudásvágyát könyvekkel oltva megismerje a kis falvakból ismeretlen világot, melyet az ásó, a kapa, a magvak, a gyümölcsök vilagán kívül látott, láthatott.

A laboratórium titkos világa, a nyelvek, a nyelvészet, a kódrendszerek, a művészet, az építészet... Az útkeresés, mely sokak elképzeléseiben csak egy vonalat jelent és mutathat.

Pedig nem így van!

Nem csupán egy szakmában, munkában élünk!

A felkelés öröme mellett oly sok minden foglaltatik az ember napjaiba. Meg kell tanulni reggelit, ebédet, vacsorát készíteni, asztalra tenni, másokat is ellátni...

S mennyi mindent még.

Nos, nem kimondottan az oktatásról, tanulasról akartam most írni, mégis fontos, lényeges.

Talán szavakban elakad az ember, vagy nincs közönsége, félve önmaguktól és másoktól, az emberek elkerülik, de a világ rendje adott, és nem változik.

Reméljük, hogy élünk, lesz holnapunk: s tudjuk, hogy odaátra sem tudást, sem tárgyakat bem cipelünk magunkkal - vallástól, elképzelésektől és ismeretektől függetlenül, s a folyamat - részben akaratunktól függően, - mégis egy ismeretlen hatalom kezében van, s oly sok hatás befolyásolja a lehet, a lesz, az élet fogalmát.

Nos... Szerkesztések közben válogatok, olvasok. Sokat, mindig, több nyelven. Megfelelőt keresve, használhatót a tanároknak, diákoknak, az érdeklődőknek. Az élethez inkább, mint az oktatáshoz, tanuláshoz. Mert, hiába a sok mondás, szállóige, olykor csak az iskolának, nem csak az életnek tanulunk, s minden, amit tanulunk, mégis elengedhetetlenül fontos az életünkhöz. Hogy mégis milyen teret kap, azt nem csak a szociológiai környezet határozza meg.

Így hajnaltájt, szabad munkarendben dolgozván olykor mégis könnyebb, majd nehezebbnek tűnik a három műszaknál, ahol munka végeztével fáradtan bújik ágyba az ember. Míg éveken át otthon dolgozván olykor azzal szembesül, hogy nem tudja letenni a munkát, s még az éj, az álom is a megoldások keresése körül forog, jár.

A csönd, a némaság az éjben a nagyvárosban olykor riasztóvá válik, s ha falun szűnik meg a kutyaugatás, s némaságba burkolózva a táj, a sötét nyeli el a zajokat, akkor is borzongás fut végig az ember testén, melybe olykor lelke is belerázkódhat. Vajon mitől csendesül el a világ hirtelen, ennyire?

Olvasom a tájrendezések sorát, az építkezési híreket, amelyek környezetvédelmi, régészeti érintettséggel bírva óhatatlanul érintik a biológiát, az élővilágot.

A fák kivágása olykor szükségszerű, de nem kötelező lenne. Az idő tanúi olyan jó lenne, ha beszélni tudnának az afrikai majomkenyérfáktól a Kárpát-medence tölgyeseiig, gyertyánokon és nyárfákon át a tajga nyírjeseiig, vagy az amerikai mammutfenyőkig.

Egykor születésemkor én is kaptam életfát. A fa kipusztulásakor majdnem én is meghaltam. A magyar hagyományok életben maradása éppoly egyed és oktatásfüggő, mint a dél-afrikai vagy akár indián, esetleg japán hagyományoké.

Az ember mindig példa után keres, holott ő maga az, aki példát mutat, s ad mások kezébe.

A Budavári Sikló, a Citadella átrendezése, feltárása rendkívül szakembert és kapcsolattartást próbáló feladat, mint akár az Eufrátesz kiszáradásának okaival való küzdés, vagy a Vezúv kitöréseinek megjóslása, a biztonság- és veszélyérzet megismertetése, vagy sorolhatnánk.

A fákról így mindig az jut eszembe, hogy mennyire szeretem őket. Kisgyerekként, felnőttként felmászni rájuk, átölelni őket, leszedni a termésüket, ápolni őket. Vízigényük nem csak fajta vagy éghajlatfüggő.

Oly sok szakma használja őket! De vajon védik-e? Eszébe jut-e valaha valakinek, hogy nem csupán bútorok, fa, vagy dísztárgyak vagy építészeti elemek készülnek belőlük, hanem a régészetileg is hasznosak? Hogy dendrokronológiai vizsgálatokhoz felajánlhatnák a kidőlt, levágott óriásokat? Hogy esetleg radiokarbon adataikkal megváltozhat a világ? S annak megítélése.

Néztem a szegedi rakpart óriásait, apró testemhez méretük, a kivágott törzs átmérője valódi kis színpad volt számomra. S mégis, oly szomorún futottak át a gondolatok a fejemben...

Ebből az életből a semmivel, semmi nélkül vajon mi érte meg? Hogy a rosszat ráhagyja az ember a másikra, vagy ha felveszi a harcot, s elindul az úton? Nem tisztem választ adni filozófiai és életkérdésekre. Mindenkinek van élete... Hát vigyázzon rá, és másokéra!




Szeged, 2021. szeptember 07. 05:41

Lövey Varga Éva Botránykönyv részekben Választó és választható



Lövey Varga Éva

Botránykönyv részekben

Választó és választható







Van, amikor a pihenés vágya csupán álom marad, az álom helyett, s ténylegesen a munka annál is fontosabbá válik, hogy az ember lehunyja a szemét, kialudja magát.

Pedig ez fontos, mert az embert úgy teremtette a Magasságos, avagy a természet, s ennek a rendnek semmilyen hatalom nem tudta útját állni, vagy annak sorrendjét bármilyen módon befolyásolni.

Ezért gondolkodom évek óta azon, hogy miért csinál hírt a bulvársajtó, avagy bármely sajtó abból, hogyha a kimerültségtől munka közben elalszik egy-egy képviselő, polgármester, miniszter avagy elnök, esetleg munka közben éppen a médiások (filmesek, fotósok) kamerái előtt valóban betegen rosszul lesz.

Természetesen vannak kivételek minden esetnél is, akadnak. Amikor nem munka, hanem végre egy jó nyaralás vagy a családi, baráti rendezvény áll a háttérben: de ilyenkor is kötelező a megjelenés, a munkát fel kell vennie mindenkinek, a feladatát teljesíteni kell. Olykor áll csak módjában az embernek, hogy szabadságot vegyen ki, vagy esetleg valóban táppénzre mehessen. S főleg akkor válik ez nyilvánvalóvá, amikor az élet úgy hozza, hogy az események koncentrálódnak, vagy az igények egyszerre lépnek fel...

Ha a saját helyzetébe gondol bele az ember, talán megérti.

A napokban nagyon sok jogi visszaélésről írtam, nem konkrétan, utaló jelleggel. De az emberi elvakultság nem csak látásképtelen, de, mintha a fülei is lekunyulva mondanák fel a szolgálatot, a nyelvével együtt - mondván olykor, hogy a fogak kerítése rosszul záródott.

Nos, a címben mégsem ez szerepel, hanem egy inkább politikai tartalommal bíró jogi fogalom, amelyet akár az életet szabályozó filozófiai kérdésként is feltehetünk.

Választható valami, valaki? Választó esetleg valaki, valami?

Mennyi minden jut az ember eszébe ilyenkor!

Választunk minden pillanatban, döntéseket, döntést hozunk.

Milyen színű ruhát, mit vegyünk fel, mit reggelizzünk, ebédeljünk vagy vacsorázzunk, mit csináljunk, s mit ne tegyünk, mit tehetünk meg később, mi az, ami pillanatnyilag hátrébb kerüljön a teendők között, vagy akár: kire nem kell figyelmet fordítanunk, kire szükséges, kire kell, kire és miért is kötelező...

Természetesen a döntések felelősségét sosem a tanácsadó (lásd: jó vagy rosszakaró) viseli, hanem mi magunk, aki a döntést különféle (hamis, vagy igaz) információk, adatok alapján meghozzuk.

Senki nem lehet hatással rá, némiképp időben befolyásolhatja, de az csak időeltolódást okozhat, ami viszont olykor éppoly kemény következményekkel jár.

Így példának okán lekésünk egy beiratkozásról, ha nem időben indulva késik a vonatunk órákat is, vagy esetleg bezár a bank, s pénz nélkül maradunk, ha az automata elromlott, vagy sorolhatnánk...

Ha rosszul döntve másokra hallgatunk, s nem a párunkkal beszélünk, nem csak barátságunk, házasságunk bánhatja, ha tetszik valaki, a hezitálás miatt vagy gyengeségünk miatt más érhet hamarabb oda, aki akár sokkal rosszabb is lehet nálunk, s sorolhatnánk.

De így van ez a mindennapi közéletben, a munkahelyeken, irodákban, oktatási intézményekben is, kivétel nélkül.

A döntések örök érvényűek, később sem változtathatók, nehezen korrigálhatók, hiszen az eltelt idő mindig új hatásokat, tényezőket hoz be, melyek jók és rosszak egyaránt lehetnek.

Amikor az ember választó, azaz választási helyzetbe kerül, döntenie kell. Döntést egy pillanat alatt hozunk, ha elodázunk valamit, arra már gyakorlatilag is nemet mondtunk.

S talán ezt már mindenki tudja, látja: mégsem akarja valóban tudomásul venni.

A később hozott döntések más környezetben csak ritkán válnak valóban jóvá, ha netán mégis újabb, jobb dolgok léphetnek a régi pillanathoz képest a választási utak, módok számához.

Természetesen a jog, a politika más fogalomjelentéssel él ezeken a területeken.

A választójog a társadalmak, országok többségében a 18 éves felnőtt korhoz kötött. Nem mindig, nem minden korban volt ez így, s ma is akadnak kivételek.




Egykor az Alkotmány, ma az Alaptörvény rögzíti a fogalmat, s a hozzá kapcsolódó tudnivalókat. Ezekkel már a gyermekeknek is illik tisztában lennie, s tudjuk jól, sok tízéves olykor érettebben látja a kérdéseket, mint akár a 70 éves, aki élettapasztalatai, tudása révén bölcsebbnek, okosabbnak szeretné magát látni, tartani. Ez nem mindig van így!




A választójog ma állampolgársághoz kötődő

politikai alapjog, amivel mind magyarországi, mind más országbeli keretek közt, de visszaélni igyekszenek. Természetesen nem csak ezen a területen, vagy az emberi képességek korlátozásai révén.

S ezzel talán a legkönnyebb visszaélni.

Míg az ember legszívesebben elmondaná a hibákat, bemutatná a konkrét eseteket, olykor közérdekből sem teheti meg, hogy adatvédelmi szabályokat sértve nyilvánossá tegyen valamit, pedig valóságról csak adatokkal beszélhetünk. Ezt a joggyakorlat, bíró vagy nyomozói, sőt, az irodai gyakorlat is többségében sérti, az adatokat kihagyva számtalan hibára, visszaélésre ad okot, módot.

Egy idő után az ember valóban feladja, hadd büntessék akkor a bírót, jogászt, nyomozót, aki szándékosan buta, vagy visszaél, kezdő tizenévesre hagyva az okiratok megírását, kiadását, s esetleg kezelését, aki nem kérdez, azt hiszi, odakerülve mindent tud, azért vették fel.

Tudjuk jól, nem így van ez! S sokszor 70 év után is lehet más szituáció, ismeret...




A kérdés mindig csak az marad, hogy mit is akarunk magunknak, másoknak okozni...




A tanulás nem korhoz kötött. A változás sem. Mindig van választási lehetőség!




Szeged, 2021. szeptember 07. 07:54













Ajánlott Irodalom:

https://www.dvk-rs.si/index.php/hu/hol-es-hogyan-szavazhatok/valasztojog




https://hu.m.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1laszt%C3%B3jog




https://www.valasztas.hu/kinek-van-valasztojoga-




https://u-szeged.hu/efop362-00007/kereses-abc-szerint-180523-22/valasztojog
















Lövey-Varga Éva Seuso_Mindent bele Van ami megy, van ami jön...

Lövey-Varga Éva

Seuso_Mindent bele


Van ami megy, van ami jön...


Van ami megy, van ami jön. Nem csak Einstein számításai, elméletei vagy éppen törvényei óta relatív a világ.

Látom, olvasom, továbbítom az oldalaimra, az egyetemi és lapcsoportokba a közösségi oldalak pszichológus, valamint oktatói, filozófiai, irodalmi, történeti, nyelvi, tudományos bejegyzéseit is. S nem csak tanulok, tanítok vele, s más dolgokkal naponta.

Sokszor gondolkodom el a feltett idézeteken, a hibás nyelvi és helyesírási megfogalmazásokon... A még hibásabb informatikai nyelvi kódolásokon, melyek száma a nyelvi ismeretek hiányával egyre nő. Ha mi ilyeneket vétettünk volna annak idején, nemhogy kitűnők, de kettesek sem lehettünk volna az általános oskolában. Mert, miért is lett volna a hibás verzió jóval értékelve?

A lelki segítség néha biztatás, néha viszont kimondottan hátrányt is jelenthet.

S a relativitás soha, sehol, semmilyen mértékben nem fog változni, nem változhat. Az örök viszonyítási rendszer az élet minden területén jelen lesz.

Hogy mégis miért jutott ez eszembe a Seuso-kincs és kutatásai, a régészet, a környezetvédelem, az archeometria, a vegyészet, az ötvösművészet ( s egyáltalán a művészetek), a jog, a jogszabályozások, az orvostan, antropológia, geológia és térképészet, s egyáltalán a régészetben használt tudományok kapcsán?

Nem lehet nehéz kitalálni. A történetet, a látható, tapintható történetet nagyvonalakban már elcsépelten minden szinten és színvonalon ismerték, ismertették már, de közel sem a teljes valóságnak megfelelően...

Volt már szó a nemzetközi rendvédelmi, katonai, banki szervezetekről, a tanításokról, a kereskedői és aukciós hálózatokról, a tudósokról, tanulókról meg a médiásokról, az egyetemi tanárokról, múzeológusokról viszont mindig, minden körülmények közt megfeledkeztek.

S ugyanígy feledésbe merülnek a jogászok, bírák által megzsarolt hallgatók családtagjaikkal, orvosi vagy rendőri, jogi kancelláriai kényszerítésekkel, hamisítással, adatcserékkel hallgatásra bírva.

Van ami megy, van ami jön. Megy a zseni, aki 168-as, akár 240-es IQ és magas EQ szintekkel érkezve mindenben profiként működik, s jön a lopott érettségis, diplomás, akiknek a tananyagot nagymami meg nagypapi, esetleg anyuci, apuci meg a kormányhivatalnok szociális osztálya együtt gyűjtögeti az albérletek szobáiból, besétálva oda akkor is, amikor a bérlő nem tartózkodik ott, s akár nem is tud róla.

S ez csak egy a számtalan példa közül. Mert hát, ők azt hiszik, a levizsgázott hallgatónak nem kell a jegyzet, nem áll jogvédelem alatt, s a gépről, winchesterekről, pendrive-okról, mailekből is szabadon lophatók az anyagok, meg a nyomdák által egy gépre küldött több, összekevert, hibásan nyomtatott, vagy piszkozatként készített anyagból.

Ez természetesen nem így van. A könyvben meg nem jelenő, a publikálatlanul álló anyagot is megilleti a szerzői jogvédelem...Ahogyan a tanároknak leadott dolgozat sem használható fel a tanárnak sem a készítő engedélye nélkül. A szerzői jog, ahogyan többen idézik a törvényeket, a mű születési idejétől kezdve a szerző halála után 70 évig tevőlegesen is védi a létrehozott alkotást - s bár a magyar jog egyre hibásabban jár el, - ennek az időnek a lejárta után is ugyanúgy érvényes, nem átruházható jog. A szerzői jogdíj lejártával sem lehet lehet a szerzőséget meghamisítani, átadni, átvenni.

Nos hát, ez az amiért meg kell mindent említeni.

A filmek, a kutatások és más jegyzetek, nyomozások területén is.

Hiszen itt már a nyolcvanas évektől van, létezik, él, azaz fennáll a probléma, szünet nélkül.

Ez az, ami a személyi adatok jogosulatlan felhasználásához, személycserékhez, adott esetben több ember halálához is vezetett, vezet a mai napig is.

Ez az, ami miatt a támadásokat nem lehet figyelembe nem venni, ez az, ami miatt a cserék felett nem lehet elsiklani, adott esetben felvételiknél, TAJ- cseréknél, táska és számítógép, avagy akár albérleti tulajdon, ingóságok ellopásainál.


S ez az, ami miatt adott esetben a hallgató, a kutató a bírói visszaéléseknél védekezésre kényszerül az ellopott telefonoknál, számítógépeknél, drónoknál, projektoroknál, a lopást sosem nyomozó rendőrökkel, avagy ügyészekkel, bírákkal, vámosokkal, kibervédelmisekkel szemben.


Az élet rövid, más hazugságai genetikai károkat is előidéznek s előidézhetnek, nem csak pénzbeli, vagy tárgyi károkról beszélhetünk.

Az idő pedig megy... S lassan eltűnik egy emberöltő is.


A szótlanság pedig sehol nem hozott még megoldást, sem a Magyar Nemzeti Múzeum, sem a Móra Ferenc Múzeum, sem pedig az Aquincumi Múzeum vagy más múzeumok lopásai esetén...


S a többit, nem biztos, hogy jó, ha magunktól utána gondoljuk.


Szeged, 2021. szeptember 07. 14:37.


Internetes irodalom a Seusohoz


https://seuso.mnm.hu/hu/a-seuso-kincs/a-kincs-modern-kori-t%C3%B6rt%C3%A9nete


https://femina.hu/ezo/seuso-kincsek/


https://m.mult-kor.hu/cikk.php?id=15257&fbrkMR=cookie














Lövey Varga Éva Seuso_Mindent Bele Archeometria és ötvösművészet

Lövey Varga Éva

Seuso_Mindent Bele


Archeometria és ötvösművészet




Sok időm volt gondolkodni az elmúlt években, hogy mi volt az az isteni, emberfeletti kegyelem, amelyben részesültem, és amellyel már többször éltem túl mások számára is lehetetlennek tűnő, érthetetlen dolgokat.

A közösségi oldalakon kívül mások tettei, visszahúzódásai és eltűnései is inspirálják az embert. Vagy esetleg visszavetik. Néha túlságosan is. Mivel a kommunikáció nélküli tettek olyanok, mintha nem is léteznének.

Olybá tűnhet, mintha valóban egy mátrixban élne az ember, ahol mindenki más csak bábu, ahol egy-két ember él és kommunikál, a többi pedig akár a beprogramozott robotok, egy ideig bírja talán elemmel, energiával, de sem érzelmileg, sem értelmileg nem változik. Nem tud elképzelésein kívül mást gondolni, s bármit, amit mondanak neki azonnal elhisz, reálisnak vél. Mint egykor a vidámparkok szellemkastélyaiban.

Talán itt az idő beszélni mindenről, más módon, más nyelvezettel, más időben.

A halmazok régen kialakultak, s metszeteik vagy teljesen megszüntek, vagy ki sem alakultak, mint két néma, akik közül az egyik asszír, a másik pedig görög nyelven beszélne, ha szökne ki hang a torkán...

Lassan, de biztosan világossá válik, hogy hiába van tisztesség a világon, ahogy a neveléstan és a lélektanok tanítják, a vezető szelleme és egyénisége másolódik, a beosztottak, tanítványok mind őt utánozzák. Kivéve, ha nem magasabb etikával s intelligenciával rendelkeznek, s ha a főnök, a vezető, az irányító rosszat tesz, akkor a valóságot ismerő ellenáll, konfliktusba kerül vele, vagy csöndesen odébb áll.

Talán a kis, rövid mesékből, példabeszédekből mára bevezetőként ennyi is elég. A görög mesék Aiszoposza / Ezopusa (Αἴσωπος) nem csak gyerekek, a felnőttek szívébe lopta be magát... A Mesembriában / Amorum született író-költő később a híres jóshelyen, Delphoiban hunyt el.

Hány irodalmi, művészeti és történeti mű kötődött már akkor ehhez a városhoz, s azóta is hány alkotás született, születik.

S a főszerkesztők is csendben odébb állnak, ha meghazudtolják őket, ha segítségüket elutasítják, munkáikat tönkreteszik.... Hát még a szerző, aki hiába dolgozván más munkáiban olvassa vissza alkotását, hivatkozások, vagy éppen a saját neve említése nélkül.

Szomorú dolgok ezek. Pedig, ugye nem is az ókorban élünk már, ahol bárki bárkitől elvehetett bármilyen alkotást közlésre. De már ott is megemlítette a tisztességes szerző, hogy kinek a munkáit használta, kitől és kiktől tanult, hol járt iskolába, ki volt a tanítója, s kik lettek a tanítványai.

De a mesteremberek munkáinál is ez volt...

Feltüntették a műhelyt, pecsétet nyomtak a kerámiákba, szignózták azokat, a textilek is kis, mai szóval különféle bárcákat kaptak. S tudjuk jól, hogy a borok edényeit is pecséttel zárták.

A fémedények, fémmunkák is kaptak, kaphattak jeleket, ahogy a római téglák is. Ez a hagyomány mind korokon át öröklődött. Nem csak egyik oka volt a vámhatárok és a pénzfélék létrejötte, a bankok, egyesületek kialakulása. Az országokat vándorkereskedők járták, nem csak a hadsereg közlekedett az utakon, a turistaforgalom is jelentős volt, s a kereszténységgel csak nőtt tovább a jelentősége.

Archeometriáról akartam írni, az ötvösművészetről. Arról is írok, eme hosszú bevezető után, láttatva az ötvösművészet széles felhasználási körét, termékeit, s azok forgalmát is.




"Az archeometria interdiszciplináris tudomány, amely a műtárgyakon, régészeti leleteken, és lelőhelyeken végzett, elsősorban természettudományos vizsgálatok összefoglaló neve. Az eredmény elsősorban társadalomtudományi területen hasznosul; többet tudunk meg a tárgyak koráról, készítéstechnikájáról, származásáról." - írja meglehetősen pontatlanul és hiányosan fogalmazva a MNM honlapja, természetesen itt is a szerző, a tájékoztató nevét "feledve", mellőzve.

Nagyot sóhajtottam egykori miskolci, debreceni, szegedi és budapesti tanáraimra gondolván, akiket koruk miatt már évtizedek óta nem lehet elérni, vagy csak nekrológokban lehet rájuk visszaemlékezni.

Az archeometria egy olyan tudomány, ahol nem csak a vegyészeti vagy környezetvédelmi végzettségem dominál, hanem mindaz, amiről kellene már, de mégsem ejthetek szót; a sok emlék, a kutatások, az utazások.

A szakdolgozati, egyetemi vagy pályázati dolgozati anyagok fémtani, valamint a növényi-állati maradványok vizsgálatai, melyeket sok munkámban említettem, a bortörténettel éppoly fontosak, mint a talaj és vízvizsgálatok, vagy sok más, amit kellene és illik részletezni.

Ilyenkor mindig a vegyipari és gyógyszeripari munkák járnak a fejemben, melyeket kiegészítésként később végeztem el, újra, helyettesítve valamit, vagy úgy is felfoghatjuk, hogy az emberi élet védelmében. Kikívánkozik már az emberből ennyi idő után, más csalásait látva, a valóság, amit rejteni kellett önmaga és mások életének védelmében, de tudván azt, hogy régészeti docens, professzor éppoly korrupt, mint a bíró, vagy a katona, vagy miniszter, inkább burkolózna tudatlanságba, vagy feledésbe, ha éppen nem jogilag kellene a korrupt fenyegetők vagy akár a cseréket, károkat okozók támadásai miatt...

Persze, tudni kell, hogy kommunikáció nélkül, letiltott mailekkel, nem működő, órákra szervezett fogadóórákkal kijátszva a megfelelő adatcseréket, beszélgetéseket, a tanárok nem is végezhettek jó munkát, csak fenyegetést, csak lopást, dolgozat, szak és jegycseréket.

Lassan minden adatot közölni kell a hat megye kormányhivatali szociális és családvédelmi korrupciói, a BNO-kód cserével okozott egészségügyi munkaviszonycserékkel, s minden más adattal, az archeometriai vizsgálatoknak, a koponyaformának, az állkapocsberendezésnek, és az orvosi pecsétszámoknak megfelelően. Hiszen a bíró is csak ember, lehet hülye, beteg, képzetlen, becserélt diplomás, azonos nevű, okos és átvágott ugyanúgy, mint az MRI berendezést kezelő, vagy megfenyegetett ember ..




Nos hát, ebből is látszik, hogy van munka bőven az ELTE 30 éves munkái meg a BME lopott filozófiai meg kocsiösszerakási munkái mellett is...

S van valami, ami sosem lesz mese: az ami megtörtént, s ami mérésekkel is igazolható...







Szeged, 2021. szeptember 08. 22:46










Idézett, felhasznált, ajánlott irodalom - ízelítőként:







https://www.uni-miskolc.hu/kompetencia-adatlap?kompetenciaId=40




https://mnm.hu/hu/gyujtemenyek/archaeological-department/archeometriai-adatbazis




http://regeszet.elte.hu/wordpress/index.php/2017/03/12/archeometriai-es-regeszetmodszertani-tanszek/




https://regeszet.bibl.u-szeged.hu/index.php/kutatas/tudomanyos-programok/archeometria/




https://m.nyest.hu/hirek/mi-a-csuda-az-az-archometria




https://ng.24.hu/tudomany/2021/05/16/uj-vizsgalatokat-vegeztek-a-seuso-kincs-darabjain/




http://www.ace.hu/ametry/tort-h.html






Botránykönyv részekben & Seuso_Mindent Bele Vitézek! Mi lehet...? - A vitézi rendekről és kutatásainkról... 1. rész




Botránykönyv részekben & Seuso_Mindent Bele




Vitézek! Mi lehet...? - A vitézi rendekről és kutatásainkról... 1. rész




Annak idején, valamikor talán nagycsoportosként kezdte az ember a kutatásokat, amikor a nagypapa, dédpapa jelvényeit rajzolgatni kezdte, vagy amikor nagymama kezébe tette a régi receptes füzeket, s ölébe vonta a megkopott, óriási Bibliát, hogy a térképet, az útvonalakat böngéssze, vagy a szép idézetek képeit nézegesse.

Aztán előkerült későbba ceruza, a régészeti feltárások ásója, a könyvek, a történelem tanulása, Németh Péter munkái mellett László Gyula tiltottnak hazudott könyvei, a professzor emlékeivel, s lassan az évtizedek is elszaladtak, a megannyi levéltári óra után.

Nem mindennapi, bár egyre gyakoribb, hogy az ember a jelesei mellett is kiakadva nézi, hogy a kutatásaira mások kapnak diplomát, a munkáira vitézi kinevezést, Kossuth-díjat, gyűrűt, plakettet, s más dolgokat. S keresi az eltűnt, ellopott anyagokat, melyekhez más aligha fért hozzá miniszterelnöki, miniszteri engedély, esetleg alkotmánybíró és rektorok, esetlegesen ügyész, katonai eljáró és elöljáró együttes ellenjegyzései nélkül.

Nem tagadom, egyszerűbb volt a kutatásokat végigcsinálni hatszor előlről, míg megtalálni ennyi hazug történelemhamisító embert, akár Szögi László vagy Csorba Csaba, esetleg Engel tanár úr és mások (sokan elhunytak már) tanítványaként.

Arról nem is beszélve, hogy óriási koponyáktól tanult az ember, s óhatatlanul azzal szembesül évtizedek óta, hogy az ő tanítványaik haláluk után csak szapulják őket, szórakoznak, s az állítólagos legitim vitézi rend tagjainak viselkedése jócskán kimeríti hazugságaival és okirathamisításaival a magyar Btk., Ptk. és a nemzetközi eljárási rend törvénysértéseit.

Sokan még az általános iskolai jegyzetekkel sincsenek tisztában történelmileg, nem a középiskolai anyagokkal, vagy az egyetemi felvételi anyagok tematikájával vagy esetleg az órai követelményekkel, esetleg a diplomamunkák plágium vagy eredetiség-problémáival.




Az állítólagos történeti anyagok, megjelent írások, sok ember viselkedészavara miatt újra kezembe veszem a hatszor már eltűnt anyagot, a kutatásokat.

Más szellemben...




Gyerekként is irodalom-történelem-nyelv-biológia-kémia-matematika imádatban szenvedtem, ami mára talán csak bővült, fokozódott.

Imádtam Balassi Bálintot, földjein s az általa látogatott helyeken nőve fel, az adatok, tények csak fokozták a szeretet. Különleges története, a családfák kutatása magával ragadott, az irodalom még többet láttatott, mutatott meg a történelemből.

Igazi Balassi kutatással már az általános iskolában kapcsolatba kerültem, a saját családfa kutatásai, a rejtélyek révén. A "nem hozzaférhető", "engedély kell", a "nem mindenki tudja" csak fokozza a címzetes és emeritus tanárok által tanított dolgok megismerésének vágyát, főként, ha hirtelen minden ok nélkül az anyagok, amiről senkinek nem beszélt az ember, (sem tanárnak, sem diáknak, sem levéltárosnak, jogásznak vagy orvosnak, családnak) nyilvánvalóan kikerülnek, s hirtelen más ember(ek) támadásaival találja szembe magát az ember. Legyen az ismert, s ismeretlen...

A vitézi rendek a régészeti anyag mellett számomra a tanáraim hagyatéka, valamint a családi örökségek miatt éppoly szükségesek, mint az egykori érettségi-egyetemi kutatások miatt, napi munkáim, az oktatás miatt. S naponta találom magamat szembe vele minden jogi, régészeti, történelmi anyag, rendezvények miatt.

A történtek, a gyilkosságok, a bíróságon és kormányhivatalban való visszaélések miatt az embernek nem csak az íróit, beosztottait, a saját családját, adatait, tanárait és azok emlékét lassan minden szinten védeni kell.

Sokáig nem beszélhettem, titkosított anyagok miatt. Az érintett titkosítások lejártak, az adatok a szemfüles emberek számára már régen nyilvánosak, az általam kért titkosítást pedig gond nélkül, adatok birtokában bármikor feloldathatom, feloldhatom...

A középkori vitézi rendszer valójában sokkal másabb volt. Más jelleggel alakult ki, más funkciói voltak, másként, más dolgokra kapták.




Így ír Balassi ezekről az időkről:







Hatvanegyedik




Egy katonaének,

In laudem confiniorum

Az Csak búbánat nótájára




1 Vitézek, mi lehet ez széles föld felett szebb dolog az végeknél?

Holott kikeletkor az sok szép madár szól, kivel ember ugyan él;

Mező jó illatot, az ég szép harmatot ád, ki kedves mindennél.




2 Ellenség hírére vitézeknek szíve gyakorta ott felbuzdul,

Sőt azon kívül is, csak jó kedvéből is vitéz próbálni indul,

Holott sebesedik, öl, fog, vitézkedik, homlokán vér lecsordul.




3 Veres zászlók alatt lobogós kopiát vitézek ott viselik,

Roppant sereg előtt távol az sík mezőt széllyel nyargalják, nézik;

Az párduckápákkal, fényes sisakokkal, forgókkal szép mindenik.




4 Jó szerecsen lovak alattok ugrálnak, hogyha trombita riadt,

Köztök ki strázsát áll, ki lováról leszáll, nyugszik reggel, hol virradt,

Midőn éjten éjjel csataviseléssel mindenik lankadt s fáradt.




5 Az jó hírért-névért s az szép tisztességért ők mindent hátra hadnak,

Emberségről példát, vitézségről formát mindeneknek ők adnak,

Midőn, mint jó sólymok, mezőn széllyel járók, vagdalkoznak, futtatnak.




6 Ellenséget látván örömmel kiáltván ők kopiákot törnek,

S ha súlyosan vagyon az dolog harcokon, szólítatlan megtérnek,

Sok vérben fertezvén arcul reá térvén űzőt sokszor megvernek.




7 Az nagy széles mező, az szép liget, erdő sétáló palotájok,

Az utaknak lese, kemény harcok helye tanuló oskolájok,

Csatán való éhség, szomjúság, nagy hévség s fáradtság múlatságok.




8 Az éles szablyákban örvendeznek méltán, mert ők fejeket szednek,

Viadalhelyeken véresen, sebesen, halva sokan feküsznek,

Sok vad s madár gyomra gyakran koporsója vitézül holt testeknek.




9 Ó, végbelieknek, ifjú vitézeknek dicséretes serege!

Kiknek ez világon szerteszerént vagyon mindeneknél jó neve,

Mint sok fát gyümölccsel, sok jó szerencsékkel áldjon Isten mezőkbe!




Még vannak ennéhány Istenhez való énekek, kiket a psalmusokból is, magátul is szerzett, ki mindenestül is tíz, azok más könyvben vannak, nem is adja azokat ki, meddig több psalmust nem fordít meg azokhoz. Azért evilági éneket a Jephtes históriájátul elválva, ki még nem kész, [...]







Életrajz

Pályakép

Hatástörténet







Szakirodalom

Tárló

Tanári kézikönyv




Jegyzetek




in laudem confiniorum: a végvidék dicséretére (latin)




kápa: nyeregtakaró




strázsa: őrség




psalmus: zsoltár; a bibliai énekgyűjtemény (Zsoltárok könyve) darabja. A korban műfajnév is. A protestánsok igen kedvelték a zsoltárátköltéseket, zsoltárparafrázisokat.




Jephtes históriája: Bibliai történet a Királyok könyvéből, melyet Buchanan latin nyelvű tragédiájából Balassi is magyarra szándékozott fordítani.




Forrás helye:

http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/balassi/61.htm




Ugye, mennyire más az örökségétől megfosztott főúri sarj irodalmi, eufemisztikus megközelítése, mint ami a valóságban akkor lehetett, mint ami a nemesek, a köznép száján élhetett, ami megtörténhetett?




A vitézi rendszert a történelem két időszakban elevenítette fel még. A köztes időszakokat vajmi kevesen kutatták, kutatják, a feljegyzések, a feldolgozások kevésbé ismertek.




A szabadságharcok ideje után az ezredforduló után egy másik igény lépett fel, a világtörténelem, a filozófiai rendszerek formálódásaival.




Mindig, mindent mindenütt bizonyítani kell, holott olykor(?) s mindig: evidens adatoknak, maximáknak, különféle logikai igazságoknak mindig léteznie kell, s természetesen ezek mindig, minden körülmény között konklúzió(k)ra jutnak, következményekkel járnak, következményeket vonnak maguk után, amelyek a döntések pillanatában már 90-98%-ban helyesen láthatók. S olykor csak a fennmaradó véletlenek terelhetik más irányba a hatások végkimenetelét. Utólag, viszakozottan változtatni nem lehet, olykor kár, még gyakrabban lehetetlen és értelmetlen. Megtörtént dolgokat visszacsinálni nem lehet, halott ember, halott emberek vallási vagy fizikai hozzáállástól függetlenül fel nem támaszthatók, a kivételek pedig ritkák, s erősítik a szabályokat.

Hogy a támadónak, a jogtalannak teret ad, aki említi, s talán utat is nyit, az is biztos. Mindennek két oldala van hát...




Induljon a történelem a jelenből, s haladjon a múlt felé, vagy fordítva légyen az...




Szeged, 2021. szeptember 9. 10:23






















Ízelítő a Szakirodalom, felhasznált irodalom területeiről:




http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/balassi/61.htm




https://magyarnemzet.hu/velemeny/2021/05/a-legitim-vitezi-rend-el-es-elore-tekint




http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/balassi/61.htm




https://www.nkp.hu/tankonyv/magyar_nyelv_11/lecke_02_002




https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Implikat%C3%BAr%C3%A1k




https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Etika_(filoz%C3%B3fia)




https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Maxima




https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Logika




https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Vit%C3%A9zi_rend







https://m.mult-kor.hu/20120830_horthy_vitezi_rendje?fbrkMR=cookie




http://www.jmvk.papa.hu/gyermekkonyvtar/kozepkori-lovagok-lovagsag-aranykoranak-hos-vitezei




https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/MagyarTortenetiEletrajzok-magyar-torteneti-eletrajzok-BE5D/nagy-lajos-13261382-56E/hatodik-konyv-AEC/xxi-a-magyar-vitezseg-C69/























































Lövey Varga Éva Konteo jegyzet Tiboru anyagai után

Lövey Varga Éva

Konteo jegyzet Tiboru anyagai után


Rejtőzködők


A templomos lovagok


Titkos társaságokkal tele van a padlás:

Illuminatusok

Bilderbergesek

Szcientológusok

Szabadkőművesek



Templomos lovagrend

Elméletileg vagy hétszáz éve megszűnt

Egykori szervezetük, céljaik és küldetésük a mai napig foglalkoztatja a konteósok fantáziáját.


Tartogat meglepetéseket, annak ellenére, hogy történészek, teológusok és kincskutatók ezrei foglalkoztak vele.


1. A születés


Aktuális helyszín: a Közel-Kelet

Idő: a második keresztes háború közötti időszak (1115-1120 körül)

"A Szentföldön az európai keresztények és az iszlám harcosai gyakorlatilag folyamatosan csatáznak a mindkét nagy vallás számára ideológiailag és történelmileg elsődleges fontosságú területekért, városokért ( és akkor a zsidókról még nem is beszéltünk)."

/9-10. old. Konteó 1/



A fő célpont, mindennek kezdete és vége Jeruzsálem, és a körötte található, a keresztesek által 1099-ben a muzulmánoktól visszafoglalt terület=a Jeruzsálemi Királyság volt.



Bibliai kegyhelyekhez zarándoklás

Gyakran ellenséges arab fegyveresek által ellenőrzött vidékeken

Az akkori uralkodó; Al-Hakim kalifa

Különösen hírhedt volt vallási intoleranciájáról.

A keresztények körében egyre komolyabb igény merült fel egy olyan fegyveres alakulat, ma talán különleges egység kialakítására, amely a szokványos katonai feladatokon túl hatékonyan képes lenne ezeket a zarándokokat megvédeni az arabok zaklatásaitól.

Egy Hugues de Payns nevű francia /akkor még csak frank) lovagnak "teleszaladt a zsákja", és 8, a Szentföldön állomásozó - társával együtt elhatározta, hogy elég a szövegelésből, s a folyamatosan eredménytelen ötletelésekből.


1118 nyarán felkeresik testületileg II. Baldvin jeruzsálemi királyt, aki a híres Boullion Gottfried unokatesója volt, és kellő tisztelet mellett ajánlatot tettek neki:


Ajánlat:

Ők kilencen létrehoznak egy katonai szerzetesrendet, amely a napi kötelező zsolozsmákon túl kifejezetten arra összpontosítana, hogy rendelkezésükre álló szúró és vágó eszközök kreatív használatával / alkalmazásával a keresztény zarándokokat zaklató annyi iszlám harcos(oka)t segítsen a túlvilágra az úr biztató erejével, amennyi ez emberi erővel csak lehetséges


A király rábólint az ötletre

Az újonnan alakuló rend egy kiemelt elhelyezési körletet is kap: Jeruzsálem spirituális központjában, a Cion-hegyen jutottak egy értékes és legendás ingatlanhoz.

Salamon templomának egyik szárnyába költözhettek be.

Későbbi, mindenki által használt elnevezésüket is innen kapták, mert hivatalos nevük is ez volt: Pauperes Commilitorim Christi Templique Salamonis ( Krisztus és Salamon templomának szegény lovagjai)

Az ünnepélyes fogadalom letétele: 1119 karácsonyán, a Szent Sír-templomban; a Templomos Lovagrend hivatalosan is megszületett


PR és Marketingszempontokból roppant sikeresnek bizonyuló aktív zarándokvédelmen túl további speciális feladatokat is elvállaltak.

Pl.:

A kereszténység számára kiemelkedő jelentőségű ereklyék őrzése, védelme, illetőleg ezek szállításának biztosítása

Ők őrzik Krisztus keresztjének, ill. töviskoszorújának különböző szilánkjait, a híres torinói leplet

Nagy pártolójuk, Clairvaux-i Szent Bernát halála után az ő köpenyének is örökösei lesznek.


Roppant büszkék arra is, hogy Jeruzsálemből a flandriai Bruge-ig ők kísérik azt a tégelyt, amelyben a Megváltó pár vércseppje található


Jelvényük (emblémájuk, pecsétrajzolatuk, címerük, állományjelzőjük stb )

két, pajzzsal és lándzsával felfegyverzett lovagot ábrázol, akik szorosan egymás mögött, egyetlen lovon ülnek



2. A Templom


Salamon templomának könyvtárnyi irodalma van

A zsidók legismertebb királya

Kb. az i.e. tizedik században építette meg az első Templomot, egy Ibrahim Abiff nevű építőmester irányításával.



A Biblia szerint itt helyezték el - a Szentélyek Szentélye nevű szegletben - a frigyládát (amelyben az eredeti Tízparancsolatot őrizték, s amely állítólag természetfeletti erővel rendelkezett)

Az első Templomot négyszáz év múlva a babiloniak lerombolják, a zsidókat elhurcolják, a frigyláda további sorsáról nincs hitelt érdemlő informació

Több verzió;

A babiloniak nem találják meg az idejében elrejtett kegytárgyat,

Elvitték magukkal

Már Salamon odaajándékozts Menelik etióp királynak, akinek utódai azóta is féltve őrzik egy axumi kolostorban ( ez már egy másik konteó)



Az óváros régészeti maradványai közéa korabeli zsidók családi, állami és egyházi kincseit is odaképzeli néhány elképzelés


A Templom eszerint egyfajta banktrezorként működött.

Ebbe a hitközség, magánemberek, a királyi kincstár is elhelyezhette értéktárgyait, kézpénzét, jelentős ingóságait

A konteósok egy része biztos abban, hogy a Szent Grál is ide volt elrejtve

Kehely, doboz, Jézus valamelyik testrésze, használati tárgya, felhegyzése


A második Templomot kb. hetven évvel az első lerombolása után építik fel a visszatérők, i.sz. 72-ig fennáll


Ekkor a zsidó háború végén a rómaiak ismét a földdel tették egyenlővé,


Romjain vagy azokhoz nagyon közel a VII.-VIII. században épült fel a mai napig álló Al-Aksza mecset, amelyről a Jeruzsálemi királyság uralkodói azt hitték, hogy ősi alapokon nyugszik, ezért Salamon templomaként emlegették, és királyi palotaként használták.

Ezen épület egyik oldalszárnyába fészkelték be magukat a templomosok, hogy elkezdjêk karrierjüket egyházi, politikai és gazdasági téren is ..

Folyt


3. Felemelkedés

Omne Datum Optimum 1139 III. Ince pápa

Bullája, hivatalosan elismeri a szerzetesrendet


Őszentsége elhatározását erősítette, hogy a templomosok szervezeti és működési szabályzata egyetlen világi vagy egyházi méltóságot sem ismert el maga felett, kivéve a pápát

A rend nagymestere Robert de Craon kizárólag a pápának jelentett


Cserébe párhuzamosan tizedszedési jogot kaptak

Teljes szüzesség, a nőkkel való érintkezés abszolút tilalma

1150-es évektől sok pénz, földadomány


Varakat, erődítményeket, kastélyokat, rendházakat építettek a Szentföldtől Portugáliáig, földjeiken ezrek dolgoztak

Nevükhöz fűződtek a korszerű bankrendszer egyes elemei:

Ők találták ki a gyors készpénzátutalási modellt.

Hozzájuk kapcsolható a váltó kitalálása és tömeges alkalmazása

1187 arabok ismét visszafoglalják Jeruzsálemet

A Templomosok összepakolnak, átköltöznek Akkóba


4. A csúcson

Fegyveres harcok

Szabadidős imádkozás

Európai monetáris és financiális rendszer működése

Eleinte csak magánszemélyeknek kölcsönöztek és hiteleztek / korrekt kamatra, a Biblia is tiltja az uzsorát

Egyre belefolytak a fejedelmi udvarok pénzügyeibe

A XIII. század második felére hatalmas befolyása lett a rendnek

Nagymester titkos szekrényei;

Kötelezvények, váltók, hitellevelek Eu-i főnemesek és uralkodók, befolyásos emberek


1292 Szentföld ismét a muszlimok kezére jut

Templomosok visszavonulnak Eu-ba

A katonai szerzetesrend létjogosultsaga megkérdőjeleződött


5. A vég

1285 agilis, fiatal, tettre kész kiraly foglalja el a francia trónt, IV. Szép Fülöp - nem beszari alak

Vállalta a konfliktusokat a római katolikus egyházzal, a római pápával is

Megadóztatta az egyházi birtokot, amikor a Szentatya tiltakozott, kiátkozta, akkor (1303-ban) még csak 35 éves király megtorló kommandót küldött utána Itáliáva, melynek vezetője Guillaume de Nogaret főpecsétőr formálisan a pletykák szerint megpofozta az egyházfőt, fülét is megcibálta.


1307 a király kimcstárnoka jelenti, hogy a birodalom összeomlása a küszöbön áll,

Bekéri a pénzügyi kimutatásokat, főkönyveket, s igazat kell adnua Enguerrand de Marigny-nak

Fülöp szép és okos is volt


1307. október 13-án délben Fülöp elitkatonái rajtaütöttek a templomosokon, szervezetten, egyidőben

Legtöbbjüket lemészárolják, elégetik a váltókat, kötelezvényeket, melyek a Fr. állam eladósodottságát bizonyítják

Az egész cirkuszt eretnekségi váddal alapozták meg a király tanácsadói


" Az Úr elégedetlen, mert hitünknek királyságunkban ellenségei vannak"


Az ideiglenesen életben hagyott templomos vezetőket, élükön a rend nagymesterével, Jacques de Molay-vel egyházi büntetőeljárásnak vetik alá.

A vádak közt minden szerepelt, aminek hallatán egy magára vmit adó inkvizítor fellegekbe járt volna:

Istentagadás, -káromlás

Bálványimádás

Cimborálás a Sátánnal

Szodómia

Vallásgyalázás, stb.

A kihallgatásoknak különleges hangulatot a kínzások adtak, gyakorlatilag minden templomos bevallotta, amit fejükre olvastak


Negyven nap elteltével 1307. november 22-én V. Kelemen pápa, aki Fülöp elképzelései szerint táncolt, kiadta a Pastoralis Praeminentiae c. bullát, melyben minden európai uralkodót felszólít a templomos rend felszámolására..

Ez birtokaik, ingóságaik elkobzásával járt.

Várbörtön, vízbefojtás, akasztófa, bárd.

Aki életben marad, mea culpázva célkeresztben él

Hivatalosan a rendet 1312-ben számolják fel, újabb pápai bulla rendelkezik erről: Vox in Excelso


A legfőbb templomos vezetők még két évig húzzák a párizsi várbörtönben, tömlöcben,

1314. március : Jacques de Molay és Geoffroy de Charnay, a rend normandiai vezetőjének máglyán történő megégetése, a Notre Dame székesegyházzal szemben, a Zsidók szigetén.


Molay utolsó szavaival megátkozta Fülöpöt, a pápát, és Nogaret főpecsétőrt a Legfőbb Illetékest kérve

A három célbavett személy közül egyik sem érte meg az egy éves kivégzési évfordulót



2002-ben a Vatikáni Levéltár zárt részlegén, a híres Titkos Archivumban felfedeztek egy véletlenül rossz helyre iktatott 1308-as dokumentumot. A Chinioni Pergament

A pápa kényszer hatására igaztalanul vádolta meg a templomosokat.


2007-ben Barbara Frale olasz történész hozta nyilvánosságra a pergamen tartalmát


2009-ben Párizsban rábukkantak egy 30 méter hosszú pergamentekercsre, ez a teljes kihallgatási jegyzőkönyvsorozatot tartalmazza. 1307. Október 19-e és november 24-e között.

138 lovag kínzások hatására tett nyilatkozata


A Francia Levéltár Archives Nationales 500 templomos dokumentumot őriz még, feldolgozásuk folyamatban




6. Utóhangok

Kevesen Skóciába, Portugáliába menekülnek


Rejtélyes csonagokat magukkal vive


3 hajó fut ki a Provance-i lezárások előtt



Vatikáni pergamen említi:

Hugues de Chalons és Gérard de Villers franciaországi rendfőnök 1307. október 12-én késő este, az akció előtti napon egy menet élén elhagyták Párizst


3 szekérrel, 40 megrakott hátaslóval



Egyes vélemények szerint a szabadkőművesek egyfajta leszármazottai, jogutódai a templomosoknak

A lovagrend egykori titkai maszonok birtokában vannak


Hasonló gyanú fogalmazódott meg a gnodztikus, ezotériába, okkultizmusba hajló rózsakeresztesekkel kapcsolatosan is.


Templomos titkok

A Szent Grál

Krisztus végrendelete

A frigyláda

Krisztus utódai

Krisztus ereklyéi

A Jézus-átverés bizonyítéka

Salamon király kincsei




Lövey Varga Éva Régész a pácban / Archeologist in the Lurch & Internetrégész / Internetarcheologist & Botránykönyv részekben Titkos társaságok - Lovagrendek: Templomos Lovagrend 1. rész

 Lövey Varga Éva


Régész a pácban / Archeologist in the Lurch & Internetrégész / Internetarcheologist & Botránykönyv részekben


Titkos társaságok - Lovagrendek: Templomos Lovagrend 1. rész


A napokban zajlik Magyarországon a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus. Szerintem nem csupán véletlen, hogy éppen Mária-napok ideje alatt, az egyházi Mária-ünnepekre rendezték meg, s talán az sem, hogy tele van az életem Mária-jelenésekkel, amiről az ember még ilyen területeken képzetten is keveset beszél. Talán ideje megnyílni, beszélni ezekről, s a hasonló dolgokról is, melyek nem csupán a táltos-hithez kapcsolódnak, a vallástörténetek mentén, de az ókori kialakulásuktól a középkoron át máig hatnak.

Nem utolsó sorban a nemzetközi és magyar jogeljárások hibái, a nyilvántartási rendszerek és megszaporodott teendők miatt én is sok mindent elő kellett, hogy vegyek... Az újabb anyagokat kapcsolódtak össze a kutatási anyagaimban is.

Természetesen jelen helyzetben én sem férek hozzá minden szükséges anyaghoz, anyagomhoz, amelyeket a jogi hibák miatt hatványozottan lenne szükséges használni. Ennek ellenére fejből, internetes és más anyagok alapján igyekszem néhány dologra addig is felhívni a figyelmet...

A kereszténység kialakulása, folyamata meglehetősen hosszú időt vett igénybe, s a Római Birodalom területén meglehetősen erőteljes üldöztetésnek volt kitéve, nem csak a császárkultuszból adódóan, hanem azért is, mert Róma terjeszkedési politikája nem arról szólt, hogy a meghódított népek vallását elpusztítsa. Sokkal inkább a beolvasztás volt a cél. Természetesen, engedetlenség esetén inkább ennek ellenkezőiről beszélünk.

De most nem célom a vallás kialakulásának ismertetése, az érdeklődő alap dolgokat meg fog találni az ajánlott irodalomban. Vágjunk inkább bele a közepébe, in medias res, ahogy a latin mondja, s ahogy ókori eposzaink tették (lásd: Íliász, Odüsszeia).

Sajnos olvasottságot, kommunikaciós készséget papíron át nem küldhetek senkinek, interneten keresztül sem, de mégis azon vagyok, hogy az ismereteket pótoljam, megmutassam, amit csak lehet: megértetési, változtatási céllal. Crack des Chevalliers várát a magyar történelem tanulmányozásakor vettem elő Margattal, még 1993 körül, s korábban. Jaroslav Folda professor munkáival, vezetésével sok mindenben vettem részt. Ő az a lengyel származású professzor, aki Amerikába került oktatni, pontosabban North-Carolina egyetemén tanít.


Néhány éve már, hogy három, több mint másfél órás előadást tartottam a Pécsi Tudományegyetem, majd pedig két, közel két órásra sikeredett előadást Szegeden, a Szegedi Közéleti Kávéház helybiztosításával a saját lapjaim, a Tollforgató Online Lapcsoport, az Archivált Világ / Archived World képviseletében. Egy cikk is megjelent a témában, melyben tömöríteni igyekeztem, kezdtem a korábbi dolgozatok anyagait is. Sajnos mindent egyik előadáson sem tudtam elmondani, akkora mennyiségű ismeretanyaggal rendelkezem magáról a várról, de a történeti anyagot a régészetivel éppúgy redukálni szükségeltetett, mint a művészettörténeti anyagrészeket, a nyelvi, vallástörténeti anyagokat.

Azóta a kutatások bővültek, a Közel-Kelet helyzete pedig mind politikailag, mind gazdaságilag, tovább romlott.

Az előadásokon a vallási helyzetről csak vázlatosan, a várak történetéhez igazodva beszélhettem.

Éppen ezért, a vitézi rendekkel kapcsolatos problémák folytán, érdemes kicsit előre menni időben és térben, s figyelmet fordítani a lovagrendekre, a titkos társaságokra, ha vallástörténetre nincs is időm és helyem ilyen keretek közt.

Mindannyian jól tudjuk, hogy a titkos társaságok az idők kezdetei óta léteznek, s már az ókori Keleten, s a Görög és Római Birodalmakban is meglehetősen nagy számmal működtek, s alakultak.

Most is van belőlük szép számmal, a tinédzserek köreiben is, nem mindig csak a játék szintjén. (Olykor komoly pszichikai és nyomozati problémákat is jelenthetnek.)

Sokan ide sorolják az illuminátusokat, bielderbergeseket, szabadkőműveseket, templomosokat, sőt, olykor a mormonokat, szcientológusokat is, habár utóbbiak egyáltalán nem titkos társaságok, sőt, kifejezetten etikai és logikai rendszeren szerveződnek. De most a templomosokról kell, szükséges beszélni.


Elméletileg vagy hétszáz éve megszűnt

Egykori szervezetük, céljaik és küldetésük a mai napig foglalkoztatja a konteósok fantáziáját.


A Templomos Lovagrend és története máig jócskán tartogat meglepetéseket, annak ellenére, hogy történészek, teológusok, régészek, vallástörténészek és kincskutatók ezrei foglalkoztak vele.

Mit is tudunk röviden a születéséről, annak körülményeiről?

Aktuális helyszín: a Közel-Kelet

Idő: a második keresztes háború közötti időszak (1115-1120 körül)

Idézetet hoztam ismételten:

"A Szentföldön az európai keresztények és az iszlám harcosai gyakorlatilag folyamatosan csatáznak a mindkét nagy vallás számára ideológiailag és történelmileg elsődleges fontosságú területekért, városokért ( és akkor a zsidókról még nem is beszéltünk)."

/9-10. old. Konteó 1/-

írja Tóth Tibor (Tiboru).

S folytatódik a történet...

Már elhagytuk a késő római kor, a népvándorlás időszakát, s megkezdtük a kora középkor kezdeteit...

Ha úgy tetszik, azt is mondhatjuk, hogy a területi fő célpont, mindennek kezdete és vége Jeruzsálem, és a körötte található, a keresztesek által 1099-ben a muzulmánoktól visszafoglalt terület=a Jeruzsálemi Királyság volt.

A területen nagy és jelentős probléma alakult ki: a

Bibliai kegyhelyekhez zarándoklási útvonalak veszélybe kerültek, veszélyessé váltak.

Gyakran ellenséges arab fegyveresek által ellenőrzött vidékeken kellett végig menni, s ez mindig növelte a költségeket, a szükséges kíséretszámot, s ezzel együtt a küldetés eredményét is veszélybe sodorta, hiszen élve kellett teljesíteni, s vissza is kellett térni onnan.

Az akkori uralkodó; Al-Hakim kalifa volt. A kalifa pedig a hagyomány és feljegyzések alapján különösen hírhedt volt vallási intoleranciájáról.

Ebben az időben tehát nem is csoda, hogy

a keresztények körében egyre komolyabb igény merült fel egy olyan fegyveres alakulat, - ma talán úgy mondanánk, hogy különleges egység kialakítására -, amely a szokványos katonai feladatokon túl hatékonyan képes lett volna ezeket a zarándokokat megvédeni az arabok zaklatásaitól.



Első szuszra talán ennyi is elég bevezetőként, az ajánlott irodalommal. A folytatásig kellő szabadidőt, jó munkát vagyis mindehhez jó egészséget, jó gondolkodást kívánok mindezekhez!


Szeged, 2021. szeptember 10. 14:15





Ajánlott irodalom


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Kereszt%C3%A9nys%C3%A9g


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3mai_katolikus_egyh%C3%A1z


https://katolikus.hu/cikk/a-keresztenyseg-es-a-zsidosag


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Vatik%C3%A1ni_Apostoli_Lev%C3%A9lt%C3%A1r


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Krak_des_Chevaliers


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Vatik%C3%A1n


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/%C3%96sszeesk%C3%BCv%C3%A9s-elm%C3%A9let


https://forbes.hu/legyel-jobb/nem-ismertem-olyan-konteost-az-elmult-tiz-evben-aki-rajott-volna-hogy-amit-gondolt-hulyeseg-interju-a-konteo-konyvek-szerzojevel/


https://m.facebook.com/Tiboru.Konteo/


https://konteo.blogrepublik.eu/


Lövey Varga Éva: Crack des Chevalliers anyagok: PTE, HTM, Szegedi Közéleti Kávéház, Tollforgató Történelmi Lap, Kekrózsa Bíborvirág Blogja, Academia edu, Researchgate


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Templomosok_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat)


https://ujkor.hu/content/knightfall-templomosok-tortenesz-szemmel-az-elszalasztott-lehetosegek-sorozata



https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Templomosok


https://www.iec2020.hu/hu


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Vatik%C3%A1ni_Apostoli_K%C3%B6nyvt%C3%A1r



https://www.google.com/amp/s/24.hu/tudomany/2021/03/15/vatikani-leveltar-molnar-antal-tortenettudomanyok-papai-bizottsag-magyar-tortenesz/amp/


https://24.hu/tudomany/2021/03/02/ferenc-papa-molnar-antal-magyar-tortenesz-vatikan/


https://vilagfigyelo.com/vatikani-titkok-a-magyarokrol-az-igazsag-a-vatikan-titkos-leveltaraban-lapul/#docst


http://www.crusaderstudies.org.uk/resources/historians/profiles/folda/index.html


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Folda


https://mems.unc.edu/faculty/jaroslav-folda/


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1timid%C3%A1k


http://lexikon.katolikus.hu/K/koptok.html


https://delphipages.live/hu/vegyes/al-hakim


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Al-Hakim_bi-Amr_Allah


https://www.templomosok.hu/

Lövey Varga Éva jegyzetek X -bolygó Dogonok Nibiru

 Lövey Varga Éva jegyzetek

X -bolygó

Dogonok

Nibiru


Ames Research Center

Csillagászati Egység

Plútó 40CSE


IRAS Infrared Astronomical Satellite

Gerald Neugebauer

Propulision Laboratory


Astronomical Journal

1988 okt

dr. Robert S. Harrington, US Naval Observatory

Censura? Research and science policy

1992 Robert Harrington négyes kategóriájú rádiótávcső - X bolygóról alk. vél. új alapokon

De 1993 jan. Gyors lefolyasú nyelőcsőrákban elhalálozik

Nasa lefoglalta jegyzeteit


Thomas van Flandern

Bolygódinamika

Harrington egykori munkatársa

2009 gyors lefolyású torokrákban meghal


Eugene Shoemaker am. asztrologus

NASA

Apolló program instruktora

1997április

Hale-Bopp üstökös napközelpontját tanulmányozva rájött vmire

Ausztráliából visszatérve akart róla írni

1997 nyarán autóbalesetben meghalt


A NASA egy marékkal a hamvaiból a Holdra juttatott


Haven's Gate / A Menny Kapuja kaliforniai szekta

39-en öngyilkosok lettek 1997 márciusában

A Hale-Bopp üstökös űrhajó, amely a Nibiruról indult, s az emberi lelkekért jön

Hardcore konteósok szerint a csoport vezetője, Marshall Applewhite műkedvelő csillagászként vmire rájött az X-bolygóval kapcsolatban, ezért neki is meg kellett halnia követőivel



Zahirja Szitcsin

Azerbajdzsán, zsidó, orosz anyanyelvű, Angliaban, Palesztinában, később Izraelben élt, utolsó 40 évét Amerikában töltötte


Közgazdász, író, könyvkiadó, zsurnaliszta

Szóval Xbolygó tudós vezér

Az X-bolygó i.e. 3761-ben, makd i.e. 161-ben volt a napközelpontján

Mi volt 3761-ben? A világ és az ember terrmtése

Ekkor kezdődik a zsidó naptár

A másik Szitcsin-tétel:

A híres Humán Genom Projektet a harmincezerből 223 olyan gént találtak, amelynek nincs a tudomány által megkövetelt evolúciós előzménye a géncsaládfán



Annunaki

Amniunakik

Az ókori Mezopotámia istenségei voltak

Sumerok, akkádok, babiloniak

A mitológia szerint a Nibiruról érkeztek, ők teremtették, nemesítették az emberi fajt.

Az annunakik magas, 2,5 - 3 méteres rokonszenves teremtmények, genetikailag közel állnak az emberhez, kiválóan tudnak párosodni,utódokat nemzeni velük

A másik lehetőség, hogy jó öreg gyíkemberekről van szó:dogonok nommói, David Icke munkássága- akik időről-időre ma is meglátogatnak bennünket


Alverzió: a gyíkemberek elsajátították az alakváltás képességét id

A harmadik lehetőséget a kis zöld esetleg nagy szürke ufonsuták jelentik, akik a Nibirut átmeneti szállásként használják, mivel távolabbról jöttek


A Nibiru az emberiség a nyabolygója, ahonnan pár százezer vagy tízezer éve benépesítették a földet

A Vatikán tiltakozik legjobban


...


Voynich kézirat kódex

Patton tábornok

Szentpétervár, Borostyán-szoba

Virginia Military Institute

West Point Katonai Akadémia

John Fuller

Dweight Eisenhower

Douglas McArthur

dandártábornok, vezérőrnagy

Erwin Rommel

Afrika Korps


Siegfried-vonal

Jenki

OSS Office of Strategic Services a CIA elődje





Lövey -Varga Éva Régész a pácban / Archeologist in the Lurch - Botránykönyv részekben X-bolygó: a Nibiru



Lövey -Varga Éva

Régész a pácban / Archeologist in the Lurch - Botránykönyv részekben

X-bolygó: a Nibiru




Sok megoldatlan, megoldhatatlan dolog van a világban, legalábbis az mindig az marad, amit valaki nem akar megoldani, nem akar megtalálni, s az a valaki elhiszi azt, hogy nem is tudja megoldani egyedül, vagy másokkal, s nem fogja megtalálni. Mert az emberi elme működéséből következően amit eldöntesz az első pillanatban, az be is következik: kivéve, ha vissza tudsz térni a döntés pillanatához, s valóban hatékonyan meg tudod változtatni azt a döntésedet.

Talán röviden így lehetne megfogalmazni ezt a rengeteg megoldatlan ügyet, mind a régészetben, a nyomozásokban, biológiában, az emberi kapcsolatokban, s talán mondhatjuk; az egész életben.

A napokban több esetet felvetettem, amelyek nem csupán megoldatlanságuknál fogva kapcsolódnak össze.

Elsősorban ókorosnak tartom magamat, bár minden korszakot elvégeztem, és ki is bővítettem: mindenképpen mindegyiket szeretem, s gyakorlatilag is elválaszthatatlannak tartom ezeket is egymástól, ahogyan azt tanítom, mióta élek, hogy az élethez minden kell, amit lehet, tanuljon meg az ember, s ami csak jó neki, amit csak lehet, egyen meg, igyon meg, hogy a szervezet kiválogassa, ami számára szükséges.

Nem kell, de talán érdemes megfogadni a tanácsot.




Az ókort nem csak Kelettel és joggal, vagy Egyiptommal kezdtem, a görög-római világ gyerekkoromban fogott meg, s azóta sem ereszt. Ahogy áthatja minden kultúránkat, vallásainkat is, a mai napig.




Már gyerekkorban hallotta az ember a Nibiru rejtélyét, olvasta az irodalmi alkotásokat, a vallási könyveket, eposzokat, s látott minden más térképészeti, fizikai, matematikai mintát is.




Gondolom, sokak érdeklődését keltem fel a sorokkal, az összefüggések ábrázolásaival. Igyekszem itt is rövid lenni, vázlatot adni saját magamnak és másoknak is, s egyben lehetőséget adni a kutatásokra.




A Wikipedia jelentős mértékben ismerteti ezt a témát is, kiindulásként már bármely szak hallgatói, kutatói használhatják.




"A Nibiru egy bolygó a Naprendszerünkben, amelyet William Pickering és Percival Lowell matematikai számításai alapján valószínűsítettek. Miután e tudósok megvizsgálták az Uránusz és a Neptunusz mozgását, az elméleti értékektől való eltérések miatt azt feltételezték, hogy egy eddig ismeretlen, jelentős tömegű bolygó is található a Naprendszerben. A Naptól való feltételezett nagy távolsága miatt a bolygó Nap körüli keringési idejét több mint 3500 évre becsülték. A bolygó korábban a NASA weboldalán is [1] megjelent mint újonnan felfedezett bolygó, akkor kapta a Planet-X (a tizedik bolygó) elnevezést. 1992-ben Myles Standish amerikai csillagász azt fejtegette, hogy a bolygók pályájában talált eltérések csak az adott kor mérési eszközeinek pontatlanságából erednek: túlbecsülték a Neptunusz tömegét.[1] Még ma is folynak kutatások arra vonatkozóan, hogy a Naprendszerünkben vannak-e további bolygók.[2]"




A baj első látásra is feltűnő: nem igazán az ókori felfedezésekről szól a leírás bevezető része. Talán ettől lesz igazán érdekessé az egész. Nos, hogy miért vetettem fel a témát ilyen távlatokból, s mi-hol fog valójában egybeforrni, összekapcsolódni, az kicsit maradjon titok.




Ami feltűnő, hogy hol a X., hol a XI., hol pedig a XII. bolygóként szerepel a kutatásokban, leírásokban, s konkretizálva sehol semmi nincs a mai napig.

Pedig "Rend a lelke mindennek!" - tartja a mondásaink egyike.




A leírás a Wikipedia keretei közt ma így hangzik:

"

A Nibiru bolygó legendája




A Nibiru bolygó legendáját Zecharia Sitchin (1920-2010) orosz származású, az Egyesült Államokban élt újságíró és őstörténet kutató írta meg a világ számos nyelvére lefordított A tizenkettedik bolygó című könyvében. A könyvben a szerző kifejti, hogy a bolygó háromezer-hatszáz év alatt egy elnyújtott ellipszis alakú pályán kerüli meg a Naprendszerünk Napját oly módon, hogy a Naprendszerbe belépve a bolygók forgásirányával szemben halad. Sitchin könyveiben többször is kitér a Nibiru bolygóval kapcsolatos fejtegetéseire, melyeknek forrásául a sumer kultúra régészeti leleteire, ékírásos pecséthengerekre, nyelvi és csillagászati utalásokra hivatkozik. Sitchin munkásságát a tudomány egybehangzóan áltudománynak tartja. A Nibiru bolygó legendája élénken foglalkoztatja a világvége teóriák gyártóit, és így a feltételezett bolygó folyamatos találgatások és feltételezések tárgyává vált."




Nos, akkor hanyadik bolygó is lenne?




"A Nibiru akkád eredetű szó, Marduk főisten égi otthonát jelöli. Marduk főisten, miután megölte az anunnakikat (a legenda szerint ők az égből érkezett megszállók voltak), felköltözött égi otthonába, a Nibirura." - írja a szótár további magyarázatként.




Most nem mennék bele Mezopotámia történetébe, sőt a környékének vagy a későbbi birodalmak történetébe sem teljesen, de érdemes ezekkel tisztában lenni, a megfelelő földrajzi és térképészeti ismeretekkel, vagy akár a kultúr- és vallástörténettel a régészeti adatokon kívül.




Tudjuk jól, fejlett matematikai, csillagászati isnerettel rendelkezett az ókori Közel-Kelet is.




Nos, látjuk, sok adat és cikk keveredik, rendet tenni pedig bármily fejlett informatikai, csillagászati eszközeink vannak, egyre nehezebb, nehézkesebb.




Mielőtt még valaki belelovalná magát az elképzeléseibe, fokoznám a bizonytalanságot a Konteó Blog jegyzetein kívül más adatokkal is. Érdemes Szabó Árpád kötetein kívül a papiruszokat, pergameneket is elővenni, olvasgatni, nem beszélve a pecsétlőkről, különféle sírfeliratokról, építési feliratokról.




Nos, nézzük meg kicsit jobban a Konteo Blog leírását, mielőtt később jobban belemennék az ismertetésekbe.. ( Az eddigi leírások miatt megjegyzem, a történtek után az én életem is veszélyben lehet? Bízom benne, hogy más vagyok, mint az eddigiek, mint a mostaniak, s mint a következők, s ahogy eddig elértem céljaimat, talán kapok esélyt a többiekre is.)

Haladjunk hát kicsit...




A következő jegyzetre futotta a mai estén...




Tiboru említései, leírásai sorából elsőként az Ames Research Center megismerését javasolnám. Nem mindenki tudja, hogy mit is takar a szervezet neve. Később írok majd róla, adnék mindenkinek egy kis feladatot, utánajárási időt.




Fontos számunkra a fizikai képletek és matematikai anyagok ismerete, s tudni illik, hogy a Csillagászati Egység a CSE rövidítés feloldása.

A Plutó innen a Konteo cikk alapján "Plútó 40CSE" bár, a bolygó neve, ahogy a latin isten is, ékezet nélkül írandó.




Ezen kívül a megértéshez érdemes ismerni a következő szervezeteket, újságokat, stb... is




IRAS Infrared Astronomical Satellite

Gerald Neugebauer

Propulision Laboratory




Az Astronomical Journal 1988. évi októberi számát érdemes lenne beszerezni hozzá.

Feltűnő, hogy a jelentősebb kutatók hirtelen mind gégerákban vagy más rákban, vagy hirtelen balesetben hunytak el... Értem ezalatt a többi kutatási terület kutatógárdáit is.

dr. Robert S. Harrington, US Naval Observatory

Tiboru finoman fogalmaz, amikor

Censura kifejezést használ a fogalmaknál, kutatásoknál? A sajat anyagaim, végzettségeim elcseréléseire, eltűnéseire is utalhatnék, de most inkább mellőzöm a kifejtéseket. Később úgyis sorra kerül. Jelenleg egy alapinformáció-sort kell összeszedni. Fontos még a

Research and science policy, és az, hogy

1992-ben Robert Harrington négyes kategóriájú rádiótávcsővel tette felfedezését: - X bolygóról alkotott véleményt, új alapokon.

De 1993 jan. Gyors lefolyású nyelőcsőrákban ő is elhalálozik. Feltűnő, s az volt akkor is, hogy a NASA lefoglalta jegyzeteit.

Tanítványa később hasonlóan jár, Thomas van Flandern a Bolygódinamika mesterévé válva -

Harrington egykori munkatársaként-

2009 gyors lefolyású torokrákban meghal.

Eugene Shoemaker am. asztrológus, a

NASA munkatársa, az Apolló program instruktora, 1997. áprilisában a

Hale-Bopp üstökös napközelpontját tanulmányozva rájött vmire.

Ausztráliából visszatérve akart róla írni, de furcsa módon 1997 nyarán autóbalesetben meghalt. Morbid, vagy nem, de a NASA egy marékkal a hamvaiból a Holdra juttatott. S egyedülálló emléket állított neki vele.

Tiboru utal egy szektára is:

Haven's Gate / A Menny Kapuja kaliforniai szekta, amelynek sora feltűnően kapcsolódik az esetekhez.

39-en öngyilkosok lettek 1997. márciusában.

Szerintük a Hale-Bopp üstökös űrhajó, amely a Nibiruról indult, s az emberi lelkekért jön.

Hardcore konteósok szerint a csoport vezetője, Marshall Applewhite műkedvelő csillagászként vmire rájött az X-bolygóval kapcsolatban, ezért neki is meg kellett halnia követőivel...

Említi még: Zahirja Szitcsin nevét is.

(Azerbajdzsán, zsidó, orosz anyanyelvű, Angliaban, Palesztinában, később Izraelben élt, utolsó 40 évét Amerikában töltötte).

Közgazdász, író, könyvkiadó, zsurnaliszta

Szóval X- bolygó tudós vezér...

Az X-bolygó i.e. 3761-ben, majd i.e. 161-ben volt a napközelpontján. Ennyit általában mindenki tud.

Mi volt 3761-ben? A világ és az ember teremtése.

Ekkor kezdődik a zsidó naptár - írja a Konteo Blog.

A másik Szitcsin-tétel:

A híres Humán Genom Projektet említi, amely szerint a harmincezerből 223 olyan gént találtak, amelynek nincs a tudomány által megkövetelt evolúciós előzménye a géncsaládfán.




Annunaki/Annunakik

Sokan tudják, tanulják: Az ókori Mezopotámia istenségei voltak.

Sumerok, akkádok, babiloniak... Mind említik, használják...Csak nem tudom, hozzám hasonló / avagy ennek töredékeivel rendelkező végzettségekkel bíró ember/ek valaha olvasták, vizsgálták -e?

A mitológia szerint a Nibiruról érkeztek, ők teremtették, nemesítették az emberi fajt.

Az annunakik magas, 2,5 - 3 méteres rokonszenves teremtmények, genetikailag közel állnak az emberhez, kiválóan tudnak párosodni, utódokat nemzeni velük- írja Tiboru.

A másik lehetőség, hogy jó öreg gyíkemberekről van szó: dogonok nommói, David Icke munkássága - akik időről-időre ma is meglátogatnak bennünket... Még érdekesebbé válik a helyzet a kifejezésekkel.




Alverzió: a gyíkemberek elsajátították az alakváltás képességét is.

A harmadik lehetőséget a kis zöld esetleg nagy szürke ufonauták jelentik, akik a Nibirut átmeneti szállásként használják, mivel távolabbról jöttek..

Tiboru folytatja:

A Nibiru az emberiség anyabolygója, ahonnan pár százezer vagy tízezer éve benépesítették a földet...s ez ellen

A Vatikán tiltakozik legjobban. Érthető okok vannak emögött. Vajon a reformátusok, zsidók, stb. származtatott vallásúak miért nem?

Röviden talán így lehetne felvázolni.




A kérdés nyilvánvaló: nyelvészet, régészet, kultúra, néprajz, természettudomány a titkos szervezetek mellett, a nyomozó szervek mellett, hogy is áll a kérdések előtt, mellett, mögött?




S a laborok a pandémiában? A csillagászok, a világban? Hiszen mára már nem csupán a NASA létezik, vagy az orosz asztronauták...

S vajon, mi is történt, történik? Vajon a titkolózás óvó, vagy kárt okozó jellegű?

S aki vezetőként dönt, bárhol is van, nem beteg-e? Kérdések sora merül fel...S ez csak részben tartozhat a hit, a vallás területeire...




Szeged, 2021. szeptember 11. 21:48




Ajánlott irodalom:

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Nibiru_(bolyg%C3%B3)




https://24.hu/tudomany/2019/10/13/rejtozhet-ismeretlen-bolygo-a-naprendszerben/




http://astro.u-szeged.hu/szakdolg/csizmazia/xbolygo1.html




https://www.origo.hu/tudomany/20180717-jupiter-az-x-bolygo-helyett-valami-sokkal-izgalmasabbra-bukkantak-a-csillagaszok.html




https://index.hu/techtud/2018/10/03/megtalaltak_a_rejtelyes_kilencedik_bolygo_nyomat/

https://raketa.hu/lehet-hogy-megsem-letezik-a-kilencedik-bolygo




https://www.scribd.com/doc/253393071/12-bolygo




https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Dogonok




https://www.erdekesvilag.hu/a-dogon-nep-misztikus-vilaga/




https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Sutton_Harrington




https://www.titihajnalka.eu/irasaim-gyerekeknek/a-niburu-bolygo-legendaja



Ajánlott irodalom:

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Nibiru_(bolyg%C3%B3)


https://24.hu/tudomany/2019/10/13/rejtozhet-ismeretlen-bolygo-a-naprendszerben/


http://astro.u-szeged.hu/szakdolg/csizmazia/xbolygo1.html


https://www.origo.hu/tudomany/20180717-jupiter-az-x-bolygo-helyett-valami-sokkal-izgalmasabbra-bukkantak-a-csillagaszok.html


https://index.hu/techtud/2018/10/03/megtalaltak_a_rejtelyes_kilencedik_bolygo_nyomat/

https://raketa.hu/lehet-hogy-megsem-letezik-a-kilencedik-bolygo


https://www.scribd.com/doc/253393071/12-bolygo


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Dogonok


https://www.erdekesvilag.hu/a-dogon-nep-misztikus-vilaga/


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Sutton_Harrington


https://www.titihajnalka.eu/irasaim-gyerekeknek/a-niburu-bolygo-legendaja


Utazás a medicina világába

Fotó: Varga Éva Sajátos utat jár be minden ember, az élete során. Nem csak a környezeti vagy társadalmi hatásoknak kitéve, alkal...