2022. október 1., szombat

Lövey Varga Éva Seuso_Mindent Bele & Régész a pácban Az ókori Egyiptom a legújabb korban



Lövey Varga Éva

Seuso_Mindent Bele & Régész a pácban




Az ókori Egyiptom a legújabb korban




Alig voltam ballagó nyolcadikos, amikor diákmunkát keresvén nemzetközi nyelvvizsgákkal kerültem Kákosy László professzor mellé, egy budapesti cég munkaközvetítésével, az ELTE képzése mellett. Lassan már az emlékei is megfakulnak. A professzort is hamar elfeledte a világ, pedig még halála előtt is válaszolt a levelekre. A neki írt leveleimet utána már a hagyatékban sem találta meg senki, akire bízott, meg akiben bízott, hogy segít, őt, az emlékét és tanítványait is cserben hagyta, kezeletlenek maradtak a problémák, s tovább szaporodott a számuk, miután 12 év múlva folytatni akartam a munkát.

Sem a képzési formák, sem az egyetemi tanári munkák nem érték el a minimális színvonalat, nem az ő szelíd, óriási egyéniségének és tudásának megfelelő színvonalat, melynek töredékes emlékei is felül írnak minden jelenlegi professzori tudást is a világ minden táján.

Kár lenne beszámolni az emlékekről ilyen helyzetben és keretek közt, de nem maradhat ki a történések és összefüggések sorából, annál is inkább, mert Egyiptom kiemelt provincia volt a Római Birodalom idején is.

Zahi Hawass, Luft Ulrich mellett sok más tanár is tanított, korán kerültem Kákosy, Hahn István, Castiliogne László, Harmatta János kezei közé, annál is inkább, mivel 1986-ban már az Akadémián kellett olvasgatnom pl. a Kőrösi-Csoma Sándor anyagokat.

Csak a rólam mindent "mindent tudó" zsarolásokra, meg a támadásokra, esetleg kormányhivatali, polgármesteri, bírósági, nyomozó-köri csalókra reagálnék vele, meg az eszement, egykor néhány szakon velem végzett tanáraim okirat meg személycserés hamisításaira,... "Ha már lúd, legyen kövér" - alapon.

Felraktam néhány, az antropológiához, régészethez kapcsolódó anyagot. Kentből, Oxfordból, Kanadából, az USA területéről hozott könyveim részben az Akadémua, részben a PPKE, PTE könyvtáraiban, a Leőwey gimik könyvtáraiban hevernek.

Az új könyvtáram pecsétes könyvei pedig bízom benne, hogy nem farkasok martalékaivá váltak, válnak, hanem azt a célt szolgálják, amit gyerekként már felállítottam.

Hat év telt el édesapám halála óta, az évforduló itt van a nyakamon, nyakunkon, de a helyzet változatlanul tovább romlik, az adatokkal még nagyobb mértékben visszaéltek, visszaélnek, ezért jegyző, polgármester, kormányhivatalnok, egyházi és világi méltóságnevekkel, nyomozó nevekkel kell lepublikálni az anyagokat.

Tudom, hogy rengeteget dolgoztam, a Facebook keretei közt is kivételes, aki egy-egy oldalt végig tudott 15 év alatt követni, 45-50%-ban legalább. De bízom benne, hogy vannak még életben kiváló tanáraim, azok közt, akik visszavonultak, vagy azok közt, akik egykor velem tanultak. S főleg abban, hogy elgondolkodnak dolgokon, összefüggéseken.




Sokan kerestek meg, Egyiptomból, Törökországból is. Sokan írtak onnan is rágalmakat, amelyeket innen terjesztett valaki el, visszaélve a szabolcs-szatmári eredetű kutatási anyagokkal is.

Csak finoman megjegyezném, hogy senki hülyeségeire nem fordítok időt, csak spontán fel fogok minden videó és képanyagot tölteni, leírom mikor mi történt, mit tettek, mit csinálnak, mert ami folyik, folyt, minden területen közérdek.

Sok ember életét tették tönkre a hazugságaikkal, inkább iratkozzanak be etikai tanfolyamra, több egyház, képző mellé, ha ennyire unatkoznak, vagy adok nekik munkát, meg jöjjenek nálam tanulni... Biztosan megtanulják, amit 70 év alatt sem tudtak...

Szóval, Egyiptom a legújabb korban is fontos szereppel bír, nem csak az én életemben.

Sokan tekintik turisztikai célpontnak, s az előadásaim, anyagaim folytán ott is felélénkültek a kutatások.

Sajnos itt is becserélték az anyagaimat Gáborék, nem én voltam kinn az egykori egyetememen, bár kétségtelen, az Egyiptomi Magazin egyik adminisztrátora én vagyok, s a napokban itt is komoly problémák lettek, amit ugyan helyreállítottak, de a tüske megmarad, ami megtörténik, azt senki nem tudja "visszacsinálni", az idő megy, kitörölni nem lehet.

Sok egyiptomi antropológiai és építészeti, akár vegyészeti anyagot hoztam mindig az előadásaimra, művészettörténész, régész végzettségeim miatt is, nem csak a gyógyszerészet, vegyészet miatt. A múmiák anyagai pedig nem csak egyiptomi keretekben kerültek feldolgozásra.

Az anyagokat kiadom, bár, jócskán meguntam a sablonos, unalmas és elszeparálódó kereteket, a régi egyéniségek belevesztek a múltba, nincs kiemelkedő személyiség az oktatók között, zavaros, semmit nem mondó képzéseket, tudatlanságot és emberség-hiányt látni mindenütt 25 éve. A pénzért sem kapunk semmit dömpingjeivel.

Sokan húzódtak el, húzódnak el a tanítástól...Szeptember elsején az ágy alá bújó tanár pedig nem csak vicc témáha, lassan már szimbólum, bevett szokás lesz.

Sokan tudják, hogy a csontokon szinte minden betegség nyoma leolvasható, kimutatható, halál után is, évezredek múltán is.

Unatkozó orvosoknak ajánlom, hogy vegyék elő a mikroszkópokat is.

Nos, a figyelemfelkeltések ideje is hamarosan végleg lejár.

Számomra nem ember, aki egy autoimmun beteg betegségeinek kezeltetését, kezelését ekkora tudással elkeverteti, vagy súlyosbítja. Másokét sem.

Talán ezzel a megjegyzéssel utat nyitok, utat zárok.

De biztos vagyok benne, hogy amit elkezdtem, az már nem leállítható, bárki, bármit tesz.

Elindult egyfajta jó munka, akkor is, ha minden etikai-biológiai-pszichológiai és más eljárást igényelt a folyamat, több évtizeden keresztül.

S remélem, segítettem a mindent tudó okirathamisítgatónak, hogy pedzegesse a mindent tudó rosszhír terjesztéseit, ha nyomozó körben sem érti a másik munkáját. Azt ajánlom, inkább válasszon a vitézi renden kívül más elfoglaltságot...




Szeged, 2021. szeptember 01. 05:36

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Utazás a medicina világába

Fotó: Varga Éva Sajátos utat jár be minden ember, az élete során. Nem csak a környezeti vagy társadalmi hatásoknak kitéve, alkal...